0948 886 608 / Objednávanie / Po-Pi: 8:00 - 15:00 mrpiestany@mrpiestany.sk

Nový MRI prístroj odštartoval revolúcii v liečbe pohybového aparátu

Možnosti, aké ponúka súčasná medicína vďaka neustálym pokrokom, dokážu uľahčiť prácu nielen doktorom pri stanovovaní diagnózy, ale i pacientom pri následnej liečbe. Za jeden z najväčších prínosov v ostatnom čase možno považovať MRI prístroj G-scan v Piešťanoch, ktorý je vďaka špecifickým vlastnostiam nielen unikátny, ale najmä jediný svojho druhu na Slovensku.

Jeden z primárnych cieľov MRI (magnetická rezonancia) vývoja ako takého, bola snaha o zobrazenie chrbtice a kĺbov v ich prirodzenej záťažovej pozícii. Zmenou polohy pacienta z ležiacej do záťažovej sa totiž objavia nielen dôležité bio-mechanické zmeny, ale i patologické javy. Pri vyšetrovaní v inej polohe než ležmo pôsobí na vyšetrované oblasti tela gravitácia, váha a samozrejme držanie tela. Veď bolesti v chrbtici, krížoch a kĺboch bývajú najintenzívnejšie práve vtedy, keď človek stojí, vstáva alebo chodí.

Nová diagnostická výhoda

A na tomto základe funguje aj nový MRI prístroj G-scan, zameraný na komplexné a presné vyšetrenie pohybového aparátu s možnosťou vyšetriť príslušné oblasti aj v inej polohe než v ľahu – napríklad v stoji, číže v záťaži.
MRI prístroj je určený na diagnostiku chrbtice, kolena, členkov, chodidla a bedier ako v kľude, tak aj v záťaži. Okrem toho prístroj umožňuje excelentnú diagnostiku pre zisťovanie ochorení ramena, lakťa, zápästia a drobných kĺbov rúk.

Prečo je prístroj jedinečný?

Tento systém predstavuje najnovšie možnosti snímania požadovaných oblastí na tele a zabezpečuje pacientovi značný komfort. Magnetická rezonancia G-scan je schopná snímať všetky končatiny a   L/S & C chrbticu, čiže lumbálnu chrbticu, krčnú chrbticu, rameno, lakeť, zápästie/ruku, bedro, koleno, členok i chodidlo účinnejšie a jednoduchšie v porovnaní s minulosťou. Z ďalších pozitív unikátneho prístroja spomeňme vysokú kvalitu muskuloskeletálnej MRI, možnosť vyšetrenia pacientov s klaustrofóbiou a záťažovú MRI. Tou najdôležitejšou však ostáva skutočnosť, že pacienta možno vyšetriť v rôznych polohách, a teda presne podľa potreby odborníka a jeho pacienta.